Boj o koncoročnú jednotku sa priostruje

Boj o koncoročnú jednotku sa priostruje

V posledných troch tohtoročných kolách našej ligy bude zaujímavé sledovať aj výkony mladých talentov.

Do konca jesennej časti Fortuna ligy zostávajú už iba tri kolá. Dramatický je nielen boj klubov o vytvorenie si čo najlepšej východiskovej pozície pred záverom základnej časti súťaže, zaujímavo sa vyvíja aj situácia v Hitparáde talentov. Viacerí mladí hráči si v našej lige udržiavajú stabilnú výkonnosť, patria k lídrom svojich klubov, a práve oni udávajú tempo v tomto rebríčku.

Tretí týždeň sa na najvyššom stupienku drží opora Žiliny v strede poľa Miroslav Káčer. Jeho náskok pred brankárom Slovana Dominikom Greifom na druhom mieste sa však znížil už len na necelých 27 bodov.

Za touto dvojicou sa už valí žlto-modrá lavína. Vakoun Bayo rozhodol svojím deviatym gólom v sezóne o víťazstve Dunajskej Stredy v Ružomberku 1:0 a v Hitparáde talentov odsunul z tretej priečky na štvrtú svojho spoluhráča Christiána Herca. Za nimi nasledujú s minimálnymi odstupmi ďalší hráči DAC brankár Martin Jedlička a Máté Vida, ktorý zo šiesteho miesta stráca na vedúceho Káčera iba 102 bodov.

Vynikajúca strelecká fazóna vystrelila nahor Róberta Boženíka. Žilinský útočník dal v posledných štyroch stretnutiach päť gólov a za toto obdobie sa v rebríčku najlepších mladíkov Fortuna ligy posunul z dvadsiateho štvrtého už na siedme miesto. Ak mu forma vydrží, určite sa ani na ňom dlho neohreje. Šošoni majú v prvej desiatke aktuálneho rebríčka troch hráčov, keďže ôsmu priečku spred týždňa si udržal obranca Branislav Sluka. Za ním je ďalší krajný bek Llazaros Rota z Michaloviec. Zemplínčania sa proti majstrovi z Trnavy úspešne rehabilitovali za debakel na Slovane, veľmi dobré čísla (napríklad 90,9-percentnú úspešnosť súbojov) pri výhre 1:0 dosiahol aj 21-ročný Albánec a po týždňovej prestávke sa vrátil do top 10 Hitparády talentov.

Prvú desiatku po 15. kole uzatvára Tomáš Vestenický, ktorý však už štyri zápasy nerozšíril svoju štatistiku siedmich gólov. Hráč mesiaca september v našej lige po 11. kole ešte viedol Hitparádu talentov, teraz už musí odrážať útoky prenasledovateľov z druhej desiatky, najmä jedenásteho Žilinčana Enisa Fazlagiča a dvanásteho Michalovčana Petra Kolesára.

Hitparáda talentov je rebríček najlepších hráčov Fortuna ligy narodených v roku 1996 a mladších, teda hráčov, ktorí v aktuálnom cykle môžu reprezentovať svoju krajinu v kategórii do 21 rokov. Poradie je zostavené na základe oficiálnych zápasových štatistík a do celkového bodového zisku sa ráta posledných desať ligových kôl. Rebríček je aktualizovaný po každom kole.

    

Top 25 Hitparády talentov