Andrej Fábry: Zaslúžili sme si bod

O Zápase mesiaca november, v ktorom Slovan zdolal Nitru 2:1, s nitrianskym stredopoliarom Andrejom Fábrym.

V súboji so Slovanom ste sa vrátili do základnej zostavy po zdravotných problémoch. Už ste v poriadku?
Mal som narazený bedrový kĺb, no už je všetko poriadku. Na trávniku som necítil žiadnu bolesť.

Ako by ste zhodnotili zápas?
Slovan hral v prvom polčase veľmi dobre. My sme sa nevedeli presadiť v ofenzíve, vypracovali sme si iba pološance. Po prestávke to už bolo oveľa lepšie. Myslím si, že aspoň bol sme si zaslúžili.

Prispel k tomu aj Tomáš Vestenický, s ktorého príchodom išiel hore aj váš výkon?
Spolupracuje sa mi s ním veľmi dobre. Rozumieme si na ihrisku i mimo neho. Aj on pomohol mužstvu, žiaľ, na body to nestačilo.

Strelili ste krásny gól, ktorým ste znížili na 1:2. Toto sú vaše parkety?
Dostal som loptu v šestnástke. Hneď mi napadlo, že vystrelím. Skúsil som a padlo to tam. Mám rad takéto situácie.

V druhom polčase sa na trávniku poriadne iskrilo, výsledkom boli aj tri červené karty. Čím si to vysvetľujete?
Podľa mňa to bolo tým, že rozhodca niektoré situácie vyhodnotil zle a hráči začali byť nervózni. Preto to bolo na konci zápasu také vyhrotené. Niečo podobné som zažil prvýkrát, ale aj toto prináša futbal.

Zo zápasu ste si odniesli aj nepríjemnú skúsenosť, keď vás trafil pohár s pivom z hosťujúceho sektora.
Nezostali mi po tom žiadne fyzické následky, ale takéto niečo by sa nemalo stávať. Hráči by mali byť viac chránení. Dúfam, že takéto niečo sa už nezopakuje.

Prehrali ste tri zápasy za sebou, boli to však duely s mužstvami z prvej trojky. Ako vnímate túto sériu?
Nie je to určite nič príjemné pre mužstvo hlavne na psychiku. Boli to ťažké zápasy, no musíme dať hlavy hore, ísť ďalej a najbližší zápas vyhrať, hoci Koňa a Niba, ktorí dostali červené karty, nám budú chýbať. Musíme sa zomknúť a zabojovať aj za nich.