FC ViOn Zlaté Moravce  |  

Komentáre ()

Michala Obročníka vábila Catania, rozhodol sa pre Liberec

Na začiatku aktuálnej sezóny prišiel do Zlatých Moraviec na hosťovanie z druholigovej Rimavskej Soboty ako neznámy hráč. Počas jesene si však svojimi výkonmi urobil dobré meno a záujemcov o jeho služby bolo v zimnom prestupovom období hneď niekoľko. Talentovaný stredopoliar Michal Obročník sa dohodol s úradujúcim majstrom českej Gambrinus ligy Slovanom Liberec na 3,5-ročnom kontrakte, jarnú časť tohto ročníka však ešte odohrá v Zlatých Moravciach.

O služby kmeňového hráča Rimavskej Soboty sa zaujímal aj taliansky klub Catania Calcio, kam medzičasom prestúpil iný Slovák Norbert Gyömbér. „Mal som ponuku z Catanie, ale po dlhšom zvažovaní som sa rozhodol pre Liberec. Nechcel som hneď skočiť do hlbokej vody, vybral som si cestu postupných krokov. Chcem sa vďaka dobrým výkonom najskôr presadiť v Liberci a až keď sa mi to podarí, môžem myslieť na ďalší posun vyššie,“ priblížil svoje uvažovanie Michal Obročník.

Pôsobenie v klube úradujúceho českého majstra vníma ako veľkú šancu. „Je to zúročenie mojej doterajšej práce, no zároveň aj veľký záväzok, aby som sa ďalej zlepšoval a výkonmi na ihrisku potvrdzoval, že do mužstva patrím. Splnil sa mi jeden z futbalových snov. Nečakal som, že sa mi to podarí v takom mladom veku. Som veľmi šťastný. Pôsobenie v Liberci mi určite dá veľmi veľa nielen po futbalovej stránke, ale aj po tej ľudskej,“ pokračoval 21-ročný futbalista.

V januári absolvoval v deviatom mužstve tabuľky českej Gambrinus ligy niekoľkodňovú skúšku a z tímu bol nadšený. „Prostredie je veľmi pekné. V klube som sa cítil dobre. Servis o hráča a taktiež prístup ľudí je tam na vysokej úrovni. Po každej stránke je Liberec veľmi profesionálny klub. V meste je veľký záujem o futbal,“ pochvaľoval si šikovný stredopoliar. V drese Liberca odohral aj niekoľko prípravných zápasov. „S mužstvom som absolvoval halový turnaj a tréningový proces s krátkym horským sústredením. Nastúpil som aj v dvoch prípravných stretnutiach proti Tepliciam a Jabloncu. V oboch sme zvíťazili. V kolektíve som sa cítil veľmi dobre. Trénovať s hráčmi ako sú Jiří Štajner či Radoslav Kováč ma motivuje do ďalšej práce,“ prezradil rodák z Rimavskej Soboty.

Na prvý súťažný štart v drese Slovana Liberec si však bude musieť ešte počkať, pretože ako sme už spomenuli, ročník 2012/13 dohrá v Zlatých Moravciach. „Bolo to moje rozhodnutie, chcel som dokončiť sezónu v Zlatých Moravciach. To, že som už hráčom Liberca, určite neovplyvní moje výkony v drese ViOnu. Práve naopak. Budem sa ešte viac snažiť a pracovať na sebe, aby som sa v jarnej časti sezóny zlepšil. Dúfam, že na jar pomôžem Zlatým Moravciam k čo najlepšiemu umiestneniu v tabuľke. Zároveň budem pozorne sledovať výsledky Liberca a držať mu palce,“ zdôraznil Obročník.

Bol jedným z najpríjemnejších prekvapení a zároveň jedným z najväčších objavov corgoňligovej jesene. Z neznámeho hráča sa stal žiadaný artikel na prestupovom trhu. Čo stojí za jeho výborným jesenným progresom? „Či už som hral v druhej najvyššej súťaži, alebo v Corgoň lige, vedel som, že iba tvrdý tréning ma posunie ďalej. Vždy som sa toho držal. Za mojím futbalovým rastom stojí hneď niekoľko ľudí, najmä však tréner Zlatých Moraviec Juraj Jarábek, ktorý mi dal šancu v najvyššej súťaži a kouč Rimavskej Soboty Braňo Mráz, ktorý ma vytiahol do seniorského futbalu. Obidvom som veľmi vďačný. Zvýšený záujem o moju osobu nevnímam, predovšetkým mi záleží na tom, aby za mňa hovorili výkony na ihrisku,“ dodal Michal Obročník. 

Autor: Dominika Komrhelová | Zdroj: ÚLK

Komentáre